Kto wykona dla Ciebie profesjonalną stronę?

Przedsiębiorcy lub osoby prywatne zainteresowane zleceniem wykonania strony internetowej mają twardy orzech do zgryzienia, gdy muszą wybrać pomiędzy kilkoma lub kilkunastoma firmami. Przed podpisaniem umowy z potencjalnym wykonawcą warto zwrócić uwagę na jego portfolio, a więc dotychczasowe realizacje. Powinniśmy wówczas wtedy rzetelnie ocenić profesjonalizm w tworzeniu stron internetowych, jakim charakteryzuje się konkretna firma. Zweryfikowanie opinii o firmie może zająć zaledwie kilka minut i pozwoli uniknąć ewentualnych nieprzyjemności, gdy znajdziemy spore grono niezadowolonych klientów.

Istotną kwestią jest wygląd projektu graficznego, choć nie bez znaczenia pozostaje także to, w jaki sposób strona została zakodowana. To bardzo ważne z punktu widzenia pozycjonowania jej w wyszukiwarkach internetowych, które być może planujemy. Powinniśmy unikać firm, które w swoich realizacjach mają strony wczytujące się przesadnie długo lub takie, które nieprawidłowo wyświetlają się w przeglądarce internetowej. Po wybraniu firmy i zrealizowaniu całej usługi powinniśmy zweryfikować czy firma wywiązała się ze wszystkim zobowiązań. Powinniśmy sprawdzić poprawność kodu strony dzięki specjalnym narzędziom (zgodność z obowiązującymi powszechnie standardami), a także tego, jak wyświetla się w dostępnych na rynku przeglądarkach. Znalezienie jakichkolwiek niedociągnięć może pozwolić nam wynegocjować niższą, ostateczną cenę wykonania usługi lub po prostu będzie rodziło konieczność usunięcia usterek.

Wielu zleceniodawców dużą uwagę przywiązuje do terminowości firmy. W umowie powinniśmy zabezpieczyć się na ewentualność przeciągania czasu wykonania strony internetowej, co wbrew pozorom wcale nie jest rzadkością. Firmy potrafią podjąć się kilku lub kilkunastu zleceń jednocześnie, a następnie wydłużając czas realizacji, gdy nie został on sztywno określony w podpisanej umowie. Zlecając wykonanie możemy otrzymać także propozycję zbudowania jej z wykorzystaniem spełniającego nasze oczekiwania oprogramowania.